Forget Getting Your Ducks In a Row. You Need Competent Strategies That Change The Right Things

2023

А ви впевнені, що цілитель чи ворожка правильно встановили вам діагноз?

«Болять суглоби? Є надійний засіб…», – кожен із нас натрапляв на подібні рекламні оголошення в інтернеті. У цьому випадку до закличного тексту додали фото відомої за телевізійним проектом мольфарки, котра, ймовірно, і не підозрювала, що її популярність спритні ділки конвертують у просування свого сумнівного товару. Проте засилля реклами такого штибу підсвідомо налаштовує користувачів мережі на важливе для адептів нетрадиційної медицини «відкриття»: офіційна медицина пропонує дороге лікування, у той час, коли є перевірені – і, на перший погляд, – значно дешевші народні засоби. Тож чи варто дивуватися повальному захопленню уринотерапією, лікуванням струменем бобра (зараз ця екзотична «панацея» посилено розкручується серед довірливих пацієнтів), ін’єкціями яєць (воістину, людська наївність не має меж, як і жадоба наживи в окремих не зовсім порядних індивідів). Усі ці диво-засоби для зцілення офіційна медицина визнає однозначно шкідливими – у тій чи іншій мірі, – а лікарі ведуть роз’яснювальну роботу в мережі, щоб протистояти новітньому мракобіссю. І все ж армія довірливих співгромадян, готових свідомо піддавати свій організм ризикованим експериментам, засвідчує: бажання вірити у «ліки від усіх хвороб» навіть в епоху високих технологій нікуди не поділося.

Або як доповнити Second Opinion лікаря для досягнення найкращого результату? Консультація від  досвідчених пацієнтів, які мають великий досвід хвороби і успішно борються з нею або побороли 

Коли у людини діагностують хворобу, з якою треба і можна жити тривалий час, то в нагоді стане досвід інших пацієнтів із такими ж діагнозами. Вони можуть поділитися з «новобранцем» цінною інформацією, але де те місце, в якому вам буде зручно вислухати розповідь незнайомця, котрий щиро хоче вам допомогти? У поліклініці? Більшість хворих, яких можна зустріти там, заклопотані ходінням лікарськими кабінетами, знеровавані тривалим очікуванням у чергах, виснажені необхідністю здавати численні аналізи. Крім того, погодьтеся, атмосфера медичного закладу, де сновигають сотні відвідувачів і персоналу, не надто налаштовує на душевні розмови. А ймовірність зустріти «колегу по нещастю» у більш спокійних і приємних місцях наближається до нуля. Як ви дізнаєтеся, що у тієї молодої жінки за сусіднім столиком у піцерії, гепатит С? Про свої болячки люди стараються не говорити в людних місцях. Тим більше – про гепатит В і С. Той, кому ставили такий діагноз, знає: до хворих із гепатитом В чи С часто ставляться упереджено і підозріло.

Як уберегтися від тривалого й неефективного лікування?

Задавнені хвороби: варто заручитися психологічною підтримкою

47-річна жителька обласного центру потерпала від підвищеного тиску, а також головного болю, особливо, на зміну погоди. до того ж, почали набрякати ноги. На погане самопочуття жінка скаржилася рідним вісім років, поки ті не вирішили, що їй краще звільнитися з роботи і більше часу перебувати вдома. Та це не стало виходом із складної ситуації. Домогосподарка ще частіше почала скаржитися на нездужання. До існуючого «букету» захворювань додалися болі в суглобах. «Швидку» викликали майже кожного тижня. У жінки з’явився нав’язливий страх: а що, як карета «швидкої» не встигне вчасно приїхати і з нею станеться щось лихе?

Кожен із нас знає, що легковажне ставлення до свого здоров’я дорого обходиться – в прямому і переносному значенні. Якщо вчасно не звернутися по кваліфіковану медичну допомогу – навіть при грипі – можна «заробити» ускладнення у вигляді запальних процесів важливих органів (наприклад, запалення легенів). Відтак лікування буде значно тривалішим  і дорожчим (знадобиться більше медикаментів). Є інша – набагато серйозніша проблема – не маючи медичної освіти, хворий не завжди може адекватно оцінити ризики для здоров’я чи навіть життя. Пригадайте, скільки разів ви чули розповіді про те, що хтось із ваших знайомих не надав значення певним симптомам, не хотів видаватися панікером і «запустив» хворобу. Мотивацією для такої поведінки часто стає брак часу, небажання висиджувати в чергах у поліклініках, побоювання, що лікарі ганятимуть на численні аналізи, а це – час і гроші.

«Поставили неправильний діагноз». Ця фраза може бути початком як історії з хеппі ендом, так і початком трагедії.

Коли неправильний діагноз не призводить до незворотних наслідків

Відомий візажист розповіла в своєму блозі, як її атопічний дерматит допоміг їй обрати професію, без якої вона тепер не уявляє свого життя. Авторка доступною мовою розповідає, що таке атопічний дерматит (а це захворювання хронічне), пояснює, що ним неможливо заразитися, бо ця недуга – аутоімунна, і дає корисні поради, виходячи з власного досвіду протистояння хворобі.

У більшості з нас відвідини медичних закладів не викликають захоплення. Тим більше, коли турбують симптоми, які виникли вперше, і ми не знаємо, якого діагнозу очікувати. У такій ситуації будь-хто – вразливий, схильний до емоційних реакцій, а, отже, легко піддається навіюванню. Немає нічого дивного, що почувши фразу лікаря «Нам би ще треба виключити ймовірність …» і називається онкологічна хвороба, чи не кожен із нас відчуває стрес. Все! З цієї миті пацієнт ладен на все для того, щоб «виключити ймовірність». На дороговартісне обстеження, на численні аналізи, на сумнівні методи діагностики. І навіть – на непрості дослідження, а часом – і такі, що можуть викликати ускладнення.