Складні діагнози та запущені випадки, або Що робити, коли все пропало?

Як уберегтися від тривалого й неефективного лікування?

Задавнені хвороби: варто заручитися психологічною підтримкою

47-річна жителька обласного центру потерпала від підвищеного тиску, а також головного болю, особливо, на зміну погоди. до того ж, почали набрякати ноги. На погане самопочуття жінка скаржилася рідним вісім років, поки ті не вирішили, що їй краще звільнитися з роботи і більше часу перебувати вдома. Та це не стало виходом із складної ситуації. Домогосподарка ще частіше почала скаржитися на нездужання. До існуючого «букету» захворювань додалися болі в суглобах. «Швидку» викликали майже кожного тижня. У жінки з’явився нав’язливий страх: а що, як карета «швидкої» не встигне вчасно приїхати і з нею станеться щось лихе?

Якби героїня цієї оповіді зателефонувала фахівцям «Second Opinion», вони би їй пояснили, що не всі задавнені недуги несуть небезпеку і при правильній терапії можна суттєво поліпшити самопочуття. А всі страхи домогосподарки провокуються… депресією, яка вже почалася, проте ще не дійшла до визначення «важка».

Справі зарадили вчасний прийом ліків, прогулянки на свіжому повітрі й інші цікаві заняття, на яких зосередилися домогосподарка із задавненою гіпертонією. Коли її увага переключилася на інші, більш приємні речі, ніж нав’язливе вимірювання тиску по десять разів на день, то й хвороба відступила. Як з’ясувала жінка, коли не думати про погане, то можна зайняти себе безліччю корисних справ. Зрештою, і тиск у пацієнтки, що припинила повсякчас нервувати, перестав стрибати.

Варто зателефонувати до служби «Second Opinion» і кваліфіковані поради лікарів-консультантів допоможуть Вам впоратися із хвилюванням, нав’язливими ідеями і страхом, викликаним діагнозом, що Ви собі вигадали, або тим, що Ви перебільшили існуючу проблему.

Інколи задавнена хвороба може привести на операційний стіл. Якщо її вчасно не діагностували

На операційний стіл до ендокринологів дедалі частіше потрапляють пацієнти, яким вчасно не змогли поставити правильний діагноз – тиреотоксикоз.

Пацієнти з цим захворюванням часто скаржаться на те, що в них тремтять руки, виникає підвищена пітливість, слабкість у всьому тілі, болі в серці, а ще вони швидко втомлюються.

Ендокринологи стверджують: тиреотоксикоз – одне з найбільш поширених гормональних захворювань, проте його не завжди правильно діагностують, хворому часто призначають неадекватне лікування. А все тому, що терапевти, до яких спочатку звертаються хворі, зосереджують увагу на окремих симптомах, не оцінюючи загальну картину. Якщо пацієнт скаржиться на серцебиття – його скеровують до кардіолога, на підвищену дратівливість – радять звернутися до невропатолога, а якщо виникли проблеми з травленням – радять записатися на консультацію до гастроентеролога. Всі обмінні процеси в організмі регулюються енергетичними (тиреоідними) гормонами, які виробляє щитовидна залоза. Від них залежить й інтенсивність обміну речовин, і температура тіла, і робота серцево-судинної та центральної нервової систем. Якщо хтось захворіє на тиреотоксикоз, то незабаром він відчує, що ніби занадто інтенсивно живе і всі його органи працюють на межі їхніх можливостей. Наприклад, за 2 роки хвороби серце може «зноситися», як за 20. Причина полягає в тому, що щитовидна залоза виробляє надмір тиреоідних гормонів, внаслідок чого відбувається отруєння організму ними. Всі симптоми цієї хвороби добре відомі, і досвідчений лікар не може залишити їх поза увагою.

Якщо Ви відчуваєте, що Вас часто кидає в жар, тремтять руки, болить серце, є розлади з боку шлунково-кишкового тракту, то Вам варто попередньо проконсультуватися з ендокринологом, звернувшись до «Second Opinion». Після цього, коли у поліклініці захочуть перестрахуватися і скерують Вас до кардіолога, невропатолога та гастроентеролога, Ви відразу зможете сказати, що волієте почати обстеження з ендокринолога. Погодьтеся: це суттєво заощадить Ваші час і гроші на непотрібну діагностику за рекомендацією трьох вузьких спеціалістів.

У кабінеті лікаря пролунало «синдром подразненого кишечника»? Варто насторожитися

Ще одним типовим випадком, коли лікарі йдуть «шляхом найменшого опору» є запальні захворювання кишечника, при яких хвороба розвивається в стінці кишечника (найбільш поширені з них – хвороба Крона та виразковий коліт). Лікарі наголошують: симптоми цих захворювань такі невиразні, розмиті, що розгледіти першопричину може тільки підготовлений і наполегливий фахівець. Не дивно, що спочатку більшості пацієнтів, які звернулися в поліклініку з характерними для чималої кількості хвороб шлунково-кишкового тракту скаргами, ставлять діагноз «синдром подразненого кишечника» і призначають неправильне лікування. Результатом лікарської недбалості може стати те, що пацієнт із запальним захворюванням кишечника з часом потребуватиме дуже дороговартісного лікування. Слід зауважити: якщо з самого початку лікарі поставлять правильний діагноз, то можна обійтися базовою терапією. При задавненій стадії хвороби кишечника тримати запальний процес під контролем можуть лише біопрепарати, за які доведеться викласти  солідні суми.

Повністю вилікувати запальні захворювання кишечника, на жаль, неможливо. Вони належать до категорії аутоімунних. Це означає, що з невідомих причин у певний момент імунітет починає руйнувати організм, у цьому випадку – пошкоджувати стінку кишечника. Аутоімунні захворювання можна тільки стримувати. Якщо цього не робити, то справа може дійти до хірургічного втручання.

Тож якщо Вам або комусь із ваших рідних поставили діагноз «синдром подразненого кишечника», доцільно звернутися до інших фахівців, щоб пересвідчитися, що за цим не приховується запальний процес у кишечнику. Попередньо проконсультувати Вас можуть фахівці «Second Opinion» телефоном. Описані симптоми дозволять досвідченому лікарю зробити висновок, чи потрібно Вам проходити обстеження задля виявлення запальних захворювань кишечника.

Варикоз: не лише неестетично, а ще й небезпечно

Розширені вени та судинні зірочки на ногах – привід звернутися до лікаря. Фахівці кажуть, що в половині випадків судинні зірочки є лише косметичним дефектом. Але підкреслюють: у 25-30% випадків вони вказують на наявність серйозної проблеми – варикозу, задавнені стадії якого загрожують смертельно небезпечними тромбофлебітом або трофічними розладами.

Багато хто гадає, що в нього варикозна хвороба тільки через те, що виявив у себе розширені капіляри або добре всім відомі судинні зірочки на ногах. Інші переконані: про наявність варикозу можуть свідчити винятково товсті, схожі на черв’яків, вени, що виступають на поверхні шкіри. Треті стверджують: варикозна хвороба є тоді, коли є симптоми – біль, важкість у ногах, коли є відчуття втоми після того, як пройдешся, чи ноги часто набрякають. Варто знати: такі симптоми можуть давати і ортопедичні, і неврологічні, і дерматологічні захворювання. Тож доцільно поспілкуватися з лікарем, щоб почути його авторитетну думку стосовно конкретно Вашого випадку. Наші консультанти нададуть Вам роз’яснення щодо того, в який спосіб можна позбутися варикозу. Не варто панікувати, коли обстеження підтвердить такий діагноз. В арсеналі сучасної медицини є можливості для проведення оперативного втручання навіть під місцевою анестезією. Про нього просто треба знати, щоб не дати втягнути себе в довготривалий процес ходіння «по лікарях».

Коли ситуація з діагнозом здається безвихідною, то це перша ознака, що людині потрібна стороння допомога, інша думка, успішний досвід боротьби з недугом. Якщо навіть стається найгірше і ви точно переконані, що діагноз правильний, то це ще не безвихідь і не вирок, а новий етап життя, можливо важчий ніж попередній, але в якому присутні свої радості, виклики і навіть досягнення. У таких випадках кваліфіковані психологи та психотерапевти, а також пацієнти з подібним досвідом від Second Opinion зможуть надати корисні поради саме для вас, базуючись на успішному досвіді багатьох подібних випадків, який ви можете застосувати у власному житті, і які допомогли багатьом пацієнтам побачити світ іншими очима та не скоритися діагнозу.

Відповіді
На цю статтю відповідей доки немає