Як можна зекономити, якщо маєш 2nd Opinion

У більшості з нас відвідини медичних закладів не викликають захоплення. Тим більше, коли турбують симптоми, які виникли вперше, і ми не знаємо, якого діагнозу очікувати. У такій ситуації будь-хто – вразливий, схильний до емоційних реакцій, а, отже, легко піддається навіюванню. Немає нічого дивного, що почувши фразу лікаря «Нам би ще треба виключити ймовірність …» і називається онкологічна хвороба, чи не кожен із нас відчуває стрес. Все! З цієї миті пацієнт ладен на все для того, щоб «виключити ймовірність». На дороговартісне обстеження, на численні аналізи, на сумнівні методи діагностики. І навіть – на непрості дослідження, а часом – і такі, що можуть викликати ускладнення.

Канцерофобія. Як через власний страх не витратити шалені суми на обстеження

Напевно, є чимало тих, хто чув про онкомаркери. Люди, які побоюються занедужати на онкологічні захворювання, з цим поняттям, скоріше за все, вже стикалися. Зазвичай саме вразливі люди можуть відчути нав’язливий страх захворіти на рак – канцерофобію. А через те, що вони – вразливі, знайдуться охочі порадити їм пройти визначення маркерів раку.

Лікарі підтверджують: є так звані пухлинні маркери – білки або інші речовини, вироблені пухлиною. Для різних видів раку – різні маркери. Їх існує кілька десятків. Вважається, що якщо вони є, то є і пухлина. Коли здорова людина з багатою уявою прочитає про таке в інтернеті чи почує від когось із знайомих, у неї може виникнути ідея обстежитися. На перший погляд все логічно: людина турбується про себе і готова витрачати на це час та гроші. Ми не помічаємо, що на другий план відходить справжня мотивація – бажання позбутися страху захворіти на рак. Бо якщо визначення маркерів раку вкаже, що все гаразд, не буде причин підживлювати свій страх. Насправді з онкомаркерами не все так однозначно. На практиці пухлинні маркери дають позитивний результат і тоді, коли є не рак, а інша хвороба. Фахівці застерігають: їхня ефективність у ранній діагностиці раку наразі не доведена.

Яким групам населення варто проходити подібні обстеження? Яким може бути результат? Чи взагалі є підстави підозрювати в себе онкологію? На всі ці запитання, які вибивають вас із звичного ритму життя, компетентно нададуть відповіді телефоном лікарі-консультанти 2nd Opinion. 

Люди витрачають дедалі більше грошей на діагностику. Як це позначається на якості лікування?

Медики зізнаються: лабораторні аналізи можна призначати нескінченно. А користь від цього яка? Пацієнт самотужки не може визначити серед аналізів, порекомендованих лікарем, «зайві». Саме тому інколи лікарі, прикриваючись турботою про здоров’я хворого, зловживають його довір’ям і намагаються обстежити його «комплексно», тобто виявити всі болячки. Найкращий вихід із ситуації, коли вам призначили аналізів на значну суму, почути думку іншого фахівця. Оперативно, без витрачання  часу на черги в медичних закладах, ви можете це зробити, зателефонувавши до служби 2nd Opinion. У лікарів-консультантів доцільно запитати: для чого потрібні аналізи та дослідження, визначені лікарем, котрий вас лікує; для чого він вам їх рекомендував; наскільки небезпечно відмовитися від них; чи входять вони в стандарти діагностики при вашому захворюванні.

Комп’ютерна  і магнітно-резонансна томографія – улюблені методи дослідження багатьох лікарів  

КТ і МРТ призначають хворим дуже часто. І не завжди для цього є підстави. Неврологи направляють на них при скаргах ледь не на будь-який головний біль. Натомість лікарі можуть вдатися до класичного обстеження, проте воліють «перестрахуватися» за ваш кошт.

Інколи приватні клініки, щоб мотивувати пацієнта пройти комп’ютерну томографію всього тіла, пропонують знижки. Лікар, що не працює у цій клініці, може вам пояснити: в результаті аналізи та обстеження виходять явно надлишкові. Є велика ймовірність, що заплативши великі гроші, почуєте, що практично здорові.  

Закономірно, у багатьох із нас виникають запитання: а чи є покази для таких дороговартісних обстежень? У яких випадках  варто погоджуватися на комп’ютерну томографію? Звісно, відповіді на ці запитання ми готові почути тільки від лікаря, котрий не зацікавлений заробити на наших обстеженнях. Саме такими фахівцями є консультанти служби 2nd Opinion. Ваші дзвінки анонімні. Коли ви телефонуєте до служби 2nd Opinion, гарантуємо: у вас не будуть цікавитися зайвими деталями, наприклад, не питатимуть, як вас звати, де проживаєте, в якому медичному закладі проходите обстеження, хто вас лікує тощо. З консультантом ви обговорюєте виключно суть проблеми або конкретні питання, що у вас виникли.

Чи може бути небезпечним масаж?

Останнім часом як гриби після дощу з’являються косметологічні салони, у яких довірливим відвідувачам пропонують зробити оздоровчий масаж вкупі зі спа-процедурами. Не будьте легковірними: масаж – це дуже серйозно. Виконувати його має фахівець із медичною освітою. Навіть легкий масаж для релаксу в деяких випадках робити категорично заборонено. Зателефонувавши до служби 2nd Opinion, ви можете пересвідчитися, чи масаж вам не протипоказаний. 

Дороге лікування. Як вберегтися від переплат?

Трапляється, що лікарі виявляють бажання вилікувати нас від захворювань «раз і назавжди», але ми розуміємо, що це обійдеться в кругленьку суму. Якщо вас насторожили призначення медика, до якого ви звернулися, доцільно вислухати думку іншого медика. Для досвідченого лікаря не складно виявити хитрощі колеги. Коли варто проявити пильність?

Якщо лікар не цікавиться вашою медичною картою, історією хвороби, попередніми аналізами, а відразу ж наполягає на повторному обстеженні в лабораторії, мотивуючи це тим, що вона «заслуговує на довіру».

У випадках, коли вам виписали понад три препарати при лікуванні хвороби, яка не потребує перебування в лікарні.

Коли лікар поставив вам діагноз, а на ваше зауваження, що у вас немає симптомів, він запевняє, що їх і не повинно бути. 

Якщо лікар настійливо рекомендує купувати ліки в конкретній аптеці, бо там, мовляв, дешевше.

Інколи послідовники Гіппократа додають до потрібних препаратів «нейтральні». Пацієнту ці ліки, на думку медиків, які не проти підзаробити, нічим не зашкодять, а «вдячність» аптеки забезпечена. Виявити в рецепті непотрібні препарати може тільки кваліфікований медик. Вам достатньо зателефонувати до служби  2nd Opinion і дізнатися, від яких ліків можна відмовитися без шкоди для одужання. 

Що робити, коли діагноз лякає?

Перевірити правильність діагнозу – ось перший правильний крок.

Лікарі кажуть, що УЗД, гістологія, рентген-дослідження – все це суб’єктивні методи обстеження, де багато чого залежить від професійності лікаря. Один фахівець краще дивиться серце, знає патологію, другий – живіт, третій – судини. Вам потрібно дізнатися думку лікаря, який  є визнаним авторитетом саме в лікуванні вашого захворювання. Консультанти служби 2nd Opinion порекомендують вам лікарів-діагностів, до яких варто записатися на консультацію, щоб підтвердити або спростувати той чи інший діагноз.  

Є діагнози, які люди воліють ні з ким не обговорювати. Коли пацієнти обстежуються в гінекологів чи урологів, їм часто кажуть, що їхній аналіз на хламідії позитивний. Такий висновок може бути помилковим, проте пацієнт, що постраждав від некомпетентності гінеколога або уролога, не влаштовуватиме скандал. А перевірити правильність аналізу варто. До якої лабораторії краще звернутися, щоб повторно здати аналізи, підкажуть фахівці служби 2nd Opinion.

 

 

 

Відповіді
На цю статтю відповідей доки немає